‘Een kerst om nooit te vergeten’

Misschien streven we daar elk jaar wel naar; onvergetelijke kerstdagen. En dan wel in positieve zin. Met een onvergetelijke kerstboom, onvergetelijk kerstdiner, onvergetelijk. Dit jaar proberen we het vast weer; een onvergetelijke kerst. Toch zijn de kerstdagen die ik nooit vergeet vooral onverwacht geweest.

Sneeuw bijvoorbeeld. Of een hoofdgerecht dat na veel ploeteren mislukt en waarvan iedereen zegt dat dat helemaal niet erg is. Maar wel jammer. Of de kerstboom die omvalt omdat deze nog steeds staat in zo’n groene bak met schroeven om de stam en met water gevuld, waarvoor er al veel betere alternatieven zijn maar we dat steeds vergeten als het weer januari is. Of de vrouw voor mij in de kerk, met waxinelichtjes op de rugleuningen van de kerkbanken waardoor het haar van de vrouw in brand vliegt. Of die heel gezellige avond omdat het zo onverwacht goed klikte met de voor jou onbekende goede vrienden van je nieuwe lief. Of het hartinfarct van je vader. Of die onvergetelijke kerstavond op een warmgestookte zeilboot in de vrieskou. Stuk voor stuk onvergetelijk. En helaas vaak onverwacht.

Toch kan ik wel na een stuk of vijftig uitvoeringen van kerstdagen enig verband zien tussen de keuzes die je vooraf maakt en de kans op een onvergetelijke fijne kerst. Ik noem een paar ingrediënten die mijns inziens de kans vergroten. Nodig mensen uit. Genoeg opdat de normale eettafel niet voldoet en er geïmproviseerd moet worden met de inrichting. Het onvergetelijke neemt zienderogen toe. Kook lekker maar experimenteer niet. Experimenteren doe je twee weken vooraf. Met kerst ga je voor ontspannen en stressvrij. Een cateraar is ook een goede optie. Zorg voor een goed verhaal. Of hilarische foto’s van vroeger, het liefst met de aanwezige gasten erop afgebeeld. En spreek je uit; over vriendschap, liefde, bewonderenswaardige herinneringen van afgelopen jaar. Stil staan bij wat je gelukkig maakte en je kreeg van de ander is vaak onvergetelijk. Is het niet voor jezelf dan wel voor de ander. En oh ja, goede wijn en cognac of whisky. Zo’n fles die je bewaarde voor die onvergetelijke avond, dat helpt ook. Ik wens jullie een kerst om nooit te vergeten. 
 
En p.s.: op zaterdag 22 december organiseren we een alternatief kerstfeest in De Theaterloods met een lichtjes wandeling, kerstbuffet en de theatervoorstelling DeManvanMaria door Paul van Soest. Zo’n zaterdagavond, voorafgaand aan de kerstdagen, zou best weleens kunnen bijdragen aan een kerst om nooit te vergeten, die van 2018! 
 
Fijne kerstdagen, 
 
namens het hele team van De Theaterloods,
 
Walter Supèr